Институција | ОШ ''Соња Маринковић'', Јо Лајоша 72, 24100 Суботица |
Координатор | Миланка Пејовић, peja@open.telekom.rs, 024/545-813, 064/259-90-67 |
Аутори | Ксенија Лишчевић, Миланка Пејовић, Бранка Бешлић, Ружа Јосић, Манда Новаковић |
Реализатори | Ксенија Лишчевић, Миланка Пејовић, Бранка Бешлић, Ружа Јосић, Манда Новаковић |
Општи циљеви | Преношење практичних знања о припреми, планирању, реализацији и вредновању инклузивног програма у основној школи; |
Специфични циљеви | Развијање професионалних вештина и способности практичара за израду и примену програма; Оспособљавање наставника за праћење и вредновање постигнућа ученика укључених у инклузивни програм |
Садржај и активности
|
1. Уводни део семинара. 2. Појам и карактеристике инклузивног образовања. 3. Припрема за реализацију инклузивног програма. 4. Дечје развојне сметње. 5. Израда педагошког профила ученика/це (педагошки профил ученика/це; израда педагошког профила одабраног ученика/це). 6. Индивидуални образовни планови (писање индивидуалног образовног плана – ИОП; од теорије до праксе; образовно-васпитне стратегије – како се реализује ИОП; Блумова таксономија; примена индивидуалног образовног плана у настави). 7. Оцењивање (функције и принципи оцењивања; законска регулатива). 8. Евалуација.
|
Циљна група | наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, сарадник (педагошки асистент и помоћни наставник), директор/помоћник директора |
Број учесника | 15-30 |
Трајање | три дана (24 бода) |